VF300-220V Electric Portable Ventilation Fan 300 Dia 220v
Dispatch
Material Dispatch Subjected To Avalibility of the ptoducts.
Deilvery
We deliver all over India, and Delivery Charges are Additional
14,054 + Taxes
Detiled Information
Technical Sheet
Technical Data Sheet
Additional information
IMPA No
591407
Casing diameter
300 mm
Electric Source
200 V- 1ph
Air Volume
70 m3/min
RPM
3000
Motor
0.55 kW