EW1103P-220V Electric High pressure Cleaner 110 bar 220V, 1 Ph, 60 Hz
Dispatch
Material Dispatch Subjected To Avalibility of the ptoducts.
Deilvery
We deliver all over India, and Delivery Charges are Additional
71,080 + Taxes
Detiled Information
Technical Sheet
Technical Data Sheet
Additional information
Power Supply
Single Phase, 220V, 60 Hz
Power Consumption
3 HP (2.2 KW)
Working Pressure
110 bar
Flow Capacity
11.7 ltr/min
Pump Number
PE200
Overall Dimensions
97 x 51 x 76 cm
Weight
50 kgs
Gun + Lance
500mm Lance
High Pressure Hose
8mm x 10 meter
Water Inlet Hose
11mm x 2 meter